Úterní setkání občanů se zástupci města bylo zaměřené na studii celého Okrsku 4, kterou bude připravovat architektka Magdaléna Myšková Kaščáková. Řeč přišla například na řešení dopravy, napojení na MHD, zeleň, odpadky, parkování a pocit bezpečí v místní části.

„V září bychom měli mít zpracovaný koncept celé studie, znovu ho představíme veřejnosti, necháme si ho připomínkovat a někdy ke konci roku by vznikla finální podoba,“ řekla zastupitelka Anna Gamanová.

V Kročehlavech by mělo také vzniknout nové parkoviště. Vykoupení pozemku u Pařížské ulice od sousední Hřebče projednávalo město přibližně rok. „Projekt bude vypracován v příštím roce a vznikne zde okolo stovky parkovacích míst,“ potvrdil radní Lukáš Hanes.

Od posledního listopadového setkání se na Okrsku 4 podařilo vybudovat novou autobusovou zastávku, po které lidé hodně volali. Ta už nyní stojí a vysazeno zde bylo i několik stromů.

Velkým nešvarem lokality je nedostatečné a nesprávné využívání podzemních kontejnerů místními. Přestože mají kontejnery větší kapacitu, než ty nadzemní, využívány příliš nejsou. Ústí kontejneru je poměrně úzké a někteří lidé se nechtějí mačkáním odpadu zabývat, tak velmi často nechávají odpadky povalovat vedle. Místní proto požadují dodání i klasických nadzemních nádob. Nádoby ale nic neřeší, lidé zkrátka musejí změnit přístup.