Po několika pokusech kontaktovali mobilním telefonem jejího manžela. Ten uvedl, že omdlela. Velitel na místo žádal záchranou službu.
„Když hlídka vstoupila do bytu, našla ženu ležet na posteli. Ověřila její životní funkce, které byly zachovány, ale byla v hlubokém bezvědomí. Strážníci klientku uložili do stabilizované polohy a do příjezdu záchranky kontrolovali její stav. Žena byla převezena do nemocnice,“ sdělila mluvčí městské policie Jiřina Forejtová.

Linka okamžité pomoci (LOP) je v Kladně v provozu od roku 2002 a v současné době slouží pětadvaceti klientům. Je určena lidem, kteří mají dlouhodobé zdravotní problémy, neobejdou se bez pomoci druhého a žijí sami. Může sloužit i dočasně než pominou důvody pro její zapojení.
„Na základě tísňového volání jsme letos uskutečnili jedenadvacet výjezdů. Ve většině případů se však jednalo o náhodné stisknutí tlačítka. Skutečné výjezdy máme asi tři do měsíce,“ uvedla mluvčí.

Ještě tentýž den, kdy strážníci pomáhali ženě v bezvědomí, došlo k podobnému případu. Kolem půl třetí odpoledne požádala o pomoc pečovatelka ze služby Fontána. Bylo jí divné, že jedna z klientek neotevírá. Strážníci se pokusili na místo přivolat někoho z příbuzných, což se nakonec podařilo a dcera jim umožnila vstup do domu.

„Klientku jsme našli na podlaze v koupelně. Byla při vědomí, ale uvedla, že se nemůže hýbat a je jí špatně. Strážníci ji ve značně podchlazeném stavu uložili na lůžko a přivolali záchranku,“ dodala Forejtová.

„Spolupráce s LOP je poměrně výjimečná. Každopádně ji však považujeme za velmi užitečnou. Domnívám se, že tento systém je prospěšný obzvláště lidem, kteří místo aby byli zavřeni v domovech, mohou zůstat u sebe v bytě s pocitem, že pokud by se něco stalo, mají pomoc na dosah,“ uvedla mluvčí záchranářů Nina Šeblová.