Takové jsou základní údaje 33. národního mistrovství v karetní hře lóra, které se v sobotu odpoledne uskutečnilo v Domě kultury na Sítné. Akci tradičně připravil kladenský Klub Petasites.

„S letošní účastí jsme spokojeni, i když jsme jich přece jen čekali trochu více. Hodně týmů se přihlásilo už předem, o to nižší ale byl počet přihlášených těsně před začátkem mistrovství," řekl mluvčí klubu Jiří Januš. „Problémy trochu byly s tím, že dost týmů bylo neúplných a museli jsme je doplňovat z řad pořadatelů. Naopak nás potěšilo, že letos hodně lidí vydrželo až na konečné vyhlášení výsledků," doplnil mluvčí.

Super výkon letos podal tým Trňáci z Trněného Újezdu u Zákolan. Že jeho členové lóru hrát umí, potvrzuje fakt, že prvenství v třiatřicetileté historii národního mistrovství vybojoval už potřetí. Prvně v roce 2005, pak před dvěma lety a nyní. Navíc má z minulosti na svém kontě jedno druhé místo.

Také mezi jednotlivci patří letošní vítězství Trňákům. Konkrétně jejich kapitánovi Janu Kolenčíkovi. „Z prvenství mám velkou radost, nejlépe jsem byl zatím čtvrtý. Oslavy určitě budou, ale ne bezprostředně, neboť v neděli mě ještě čekali střelecké závody," poznamenal novopečený člen horního řádu Rytířů lóry.
Protože v Trněném Újezdu v současnosti nefunguje žádné pohostinství, scházejí se Trňáci k lóře v hospodě Holubička v nedalekých Holubicích. Zde se také podle slov člena týmu Jiřího Mairicha uskuteční oslavy vítězství.

Nejbližší akcí pro veřejnost, kterou Klub Petasites chystá, bude první v sobotu v červnu také tradiční rekreační triatlon Plechový muž, který získává na stále větší oblibě. Spočívá v jízdě na kole k rybníku Bucek, jeho přeplavání, poté opět na bicyklech jízda do Družce, odkud se pěšky účastníci vydávají údolím Kačáku až do cíle v Loděnici na Berounsku.