Jak se to člověku povede, že dostane tři vysvědčení? A jak jsi s nimi spokojená?
S vysvědčením spokojená jsem. Dostala jsem většinou samé jedničky, za což jsem moc ráda. První vysvědčení jsem měla z kladenského sportovního gymnázia, ty další dvě pak byly z umělecké školy, kam chodím do výtvarného kroužku a na klávesy. V minulosti jsem ještě měla vysvědčení z plavání, ale dnes už neplavu.


Do jaké chodíš třídy? Ovlivnil rozhodování také fakt, že na stejnou školu chodil i tvůj bratr?
Chodím do třídy bez zaměření. Na školu jsem chtěla sama jít, to, že na gymnázium chodil bratr, jsem ve chvíli vůbec nekoukala. Ještě rok jsme se na škole s bráchou potkávali.


Bylo to, že bratr chodil na stejnou školu, velkou výhodou?
Leckdy mi to uškodilo. Například v hodinách dějepisu jsem to neměla lehké, protože bratr měl prý většinou jeden z nejlepších testů ve třídě. (smích) Na druhou stranu mi brácha hodně pomohl s učením, kdy mi vysvětloval matematiku a fyziku.

Dříve si chodila na základní školu v Amálské ulici. V čem se od ní nová škola liší?
Trochu jiný je přístup učitelů a také látka, kterou bereme. V některých předmětech, například v matematice či přírodopisu, jsme oproti klasické základce napřed. Ale velké problémy jsem s přechodem na tuhle školu neměla.


Čím bys chtěla jednou být?
Na plánování mám ještě čas. Od mala jsem chtěla být malířka, dnes se mi líbí také patologie.


Takže tvým nejoblíbenějším předmětem bude nejspíš přírodopis..
Ano, přírodopis je můj nejoblíbenější předmět. Těším se, až budeme probírat lidské tělo. Naopak kdybych mohla, tak z rozvrhu vyškrtnu matematiku.

Jaké máš koníčky?
Moc ráda kreslím, chodím do kroužku keramiky, dost času také trávím na počítači. Často také čtu různé knížky, nebo poslouchám rockovou a metalovou hudbu. Mezi mé nejoblíbenější skupiny patří Lordi a Miracle of Sound.


Čekají tě dva měsíce prázdnin, jak je budeš trávit?
V létě se s rodinou podívám do Francie a Španělska. Určitě pojedeme také někam mimo zahraničí. Někdy bych se chtěla podívat také do Anglie, do Londýna, ale na to si musím počkat. Dva měsíce rychle utečou, potřebovala bych volno na celý rok. (smích)