K potyčcedošlov noci na neděli poblíž restaurace Šanson v Dánské ulici. Právě zde se konala zábava, jejíž byl podle našich informací Lukáč organizátorem. Krátce po druhé hodině ranní z objektu vycházeli hluční hosté, které se snažila utišit hlídka městské policie. Jeden z návštěvníků akce si to zřejmě vyložil jinak a strážníky fyzicky napadl. Ti ho zpacifikovali donucovacími prostředky a zavolali o posily z řad městské i státní policie.
Situace se ale ještě více vyhrotila. Do hry se totiž podle několika svědeckých výpovědí vložil Anton Lukáč. Začal zasahovat do práce policistů a snažil se je oddělit od zadrženého muže. Údajně měl na strážníky dokonce křičet, že jsou rasisté a že je nechá ´svléknout z uniformy´.

Vášně se nakonec podařilo uhasit. Muž, který při potyčce strčil do policisty, dostal blokovou pokutu. Počínání Antona Lukáče také pravděpodobně nezůstane bez odezvy, byť se jím už nebudou zabývat policisté.

„Je to náš zaměstnanec, takže celou záležitost prověříme a pokud se prokáže, že se pan Lukáč skutečně choval nějak nepatřičně, vyvodíme z toho postih. Přece jen jde o člověka, který má provádět koordinační činnost,“ potvrdilamluvčí kladenského magistrátu Petra Kučerová. Zákrok strážníků byl podle ní naprosto v pořádku.

Lukáč měl včera schůzku s ředitelem městské policie Stanislavem Procházkou. „Slíbil, že se strážníkům písemně omluví. Pokud tak učiní, prý nebudou trvat na podání trestního oznámení,“ potvrdil Procházka.

O vyjádření k celému incidentu jsme včera chtěli požádat i Antona Lukáče. Přestože byl úřední den, v kanceláři jsme ho ani jednou nezastihli. Služební mobil prý nemá a soukromý nám lidé z magistrátu odmítli poskytnout. Kde se romský koordinátor právě nachází, odpoledne nevěděla ani jeho nadřízená, vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Marie Vacková.