Julián VIII. je převzaté jméno od nejslavnějšího lemura Krále Jelimána ze známého animovaného filmu Madagaskar. V originále se totiž trsající postavička jmenuje Julian. „Nikdo z nás do poslední chvíle netušil, jaká jména to budou. Dvě vymýšlel Petr Vacek a druhého samečka pojmenovala jeho dlouholetá kamarádka Petra Veselá. Poté jsme je přepsali do křestních listů. V kleci jsme je pak polili šampaňským a mláďatům jsme všichni popřáli krásný život," popsal Kladenskému deníku asistent ředitele zooparku Jan Marek. Následovalo komentované krmení.

Po slavnostním aktu si herec, kterého diváci mohou mimo jiné znát ze seriálu Ulice, prošel celou zahradu. „Mimo jiné nám prozradil, že je vlastně zdejší. Narodil se ve Slaném a v Kladně vyrůstal," poznamenal Jan Marek.

V Zooparku Zájezd chovají 120 zvířat a 45 živočišných druhů. Jen lemurů mají sedmnáct. „Máme čtyři druhy. Letos se narodilo šest mláďat. Tři od lemura kata a tři od lemura vari. Od lemurů hnědých ještě přírůstek čekáme. Dále máme lemury límcové," vyjmenoval celou lemuří smečku asistent ředitele.
Ačkoliv by se návštěvníkům mohlo zdát, že všichni lemuři vypadají stejně, zaměstnanci zooparku se od sebe snadno rozeznají. „Mají jiné rysy v obličeji. Také pruhy nemají stejně. Každý má jinou povahu," vysvětlil Marek.

Lemuři jsou velmi společenští a také mlsní. K jídlu mají nejraději sladké ovoce, například banán či hroznové víno. Ovšem měli by jíst také větvičky, trávu a bobule. Kromě lemurů jsou v zooparku velmi oblíbení velbloudi a chameleoni. „Velbloudy máme dva. Samičku Áju a mladého samečka Sindibáda. Chameleony máme v expozici pouze v sezoně," doplnil Jan Marek.

Návštěvníci se mohou těšit na další mláďata. V očekávání jsou surikaty, ovečky, zakrslé kozičky. Také káňata sedí na vejcích. K vidění jsou například mláďata lam, andulek či králíčků.