Řeč je o velkém skleněném lustru, který svítil návštěvníkům divadla po desítky let. Ovšem začátek plánované rekonstrukce se již kvapem blíží. Podle návrhů architekta Davida Vávry by se měl strop hlavního sálu proměnit na hvězdnou oblohu znázorňující mezníky dramatického umění v podání interpretů kladenského divadla.

Nad hlavami publika se tak bude vznášet například souhvězdí Hamleta, u kterého už není pro budovatelský skvost místo. S tímto modelem vznikla vášnivá debata nejen mezi pamětníky, kam přesunout lustr pocházející z 50. let minulého století. Skleněný velikán má rozměry 2,5 metru na šířku a tři metry na výšku. K celkovým mírám je nutno ještě přičíst 2,5 metru dlouhý řetěz, na kterém stropní osvětlení visí.

Nyní máte možnost o jeho dalším osudu rozhodnout i vy. Posílejte do konce června své návrhy kam s lustrem na adresu daniela.recinska@denik.cz.

Příchozí nápady budou předány ředitelce Bendlové. „Vážně se jimi budeme zabývat a zapojíme je také do podkladů pro radu a zastupitelstvo města,“ přislíbila.