Sedmička jezdila jinudy od poloviny července kvůli výstavbě kanalizace v libušínské ulici 5. května. Práce se dnes dokončují, zítra by nic nemělo bránit zprůjezdnění ulice. „Museli jsme ulici uzavřít mimo školní rok, hodně dětí od nás dojíždí do kladenských škol,“ uvedl libušínský místostarosta Pavel Klička.
Jízdní řád platný od zítřka by se měl od toho červnového lišit jen minimálně. „Možná tam bude někde rozdíl o minutu, jinak je prakticky stejný,“ potvrdil ředitel ČSAD MHD Kladno Ludomír Landa.

Uzavírka od středy 5. září čeká Přemyslovu ulici. Ta už jednou rozkopána byla, když se pokládal hlavní kanalizační řad. Nyní se budou dělat přípojky k jednotlivým domům. Ulice bude podle Kličky uzavřena pravděpodobně do konce října.
Kanalizace by měla být hotova nejpozději do konce roku. To je podmínka, díky níž Libušín získal dotaci z Evropské unie a Státního fondu životního prostředí. Ty pokryjí celkem 75 procent nákladů, zbytek bude uhrazen z městské kasy. Pokud by se práce nestihly, hrozilo by, že bude město muset dotace vracet.