Asi ze všeho nejčastěji lidi přitahují totožné cifry v datu při uzavírání manželství. Pro zamilované páry je to něco výjimečného, co mohou sami ovlivnit a dokonce plánovat s předstihem. I kdyby pro nic jiného, datum obsahující stejná čísla, se lépe pamatuje.

Kupodivu, dnešní datum ponechalo potenciální svatebčany na Kladensku poněkud chladné. Kladenský deník zjišťoval situaci v několika městech okresu. Zvýšený zájem o sňatky dnes zkrátka není. V Kladně oddají 11. 11. 2011 sedm dvojic, což je standardní počet.

Zájem o registraci projevila dnes původně i jedna dámská dvojice, ale pro větší klid a soukromí nakonec zvolila včerejší den. Nerozhodla magie, nýbrž láska. Jak potvrdila vedoucí kladenské matriky Jaroslava Vrňáková, největší zájem, co se týče neobvyklého data, zaznamenala naposledy 9. 9. 1999. „Tehdy jsme oddávali až do večera celkem dvacet svateb. Pravdou  je, že ještě před pětadvaceti lety to nebýval neobvyklý počet,” zavzpomínala matrikářka.

Ve Slaném si ANO řeknou dnes čtyři páry a v nedalekém Národopisném muzeu ve Třebízi neoddají nikoho. Vdavky mají také v Unhošti, ale jen dvoje. Jedni novomanželé si vyžádali svatbu v jedenáct hodin. „Oproti dnešku byl zájem o svatby 8. 8. 2008. Oddávali jsme třikrát na úřadě a třikrát v přírodním areálu v Horním Bezděkově,” řekla starostka Unhoště Lenka Mazuchová. Ve Stochově sezdají dnes jeden pár a ve Velvarech či Smečně zůstanou obřadní síně uzavřené.