O tom, že sobota nebude jen tak ledajaká obyvatele přesvědčila siréna, která se vesnicí rozezněla v devět hodin a zahájila průvod obcí. V jeho čele šli účastníci v krojích. Následovala prohlídka historických hasičských uniforem a dokumentů sboru. Poté ukázka zásahu u místního rybníku. Své umění předvedli také kynologové a děti si užily skákacího hradu.

Jak řekl Kladenskému deníku malíkovický starosta Antonín Janča, vedení obce dlouho přemýšlelo, jak oslavy uspořádat. „Sto let, to už je událost. Původně to mělo být tak, že uděláme oslavu a sbor se rozpustí, ale naštěstí jsme se dopídili k tomu, že mladí kluci projevili o hasiče zájem, dokonce se přihlásili noví," uvedl starosta Janča.

Kromě dobrovolníků patřila sobota také malíkovickým dětem, kterým jejich den zkazilo počasí. „Opravdu si tu přišel na své každý. U rybníka se navíc konaly také rybářské závody a děti se mohly povozit na koních," doplnil program starosta.

Oslavy významného výročí se nesly také v duchu vzpomínek. Návštěvníci si v prostorách obecního úřadu mohli prohlédnout nejen dobové fotografie a různé dokumenty, ale také zhlédli několik videozáznamů.
„Například tu máme záznam z roku 1983, na kterém jsou malíkoviční děti z kroužku mladých požárníků. Každý přinesl, co našel doma. V patře máme malou promítačku, na které si vše přehráváme," poznamenal starosta dobrovolných hasičů Jindřich Suchopárek.

Sbor dobrovolných hasičů Malíkovice se nyní skládá z dvanácti členů. Jak poznamenal jejich starosta, nejvíce bojují s nedostatkem času. „Snažíme se, abychom nezanikli. Máme výbavu i s cisternou. Ale bojujeme s nedostatkem času, lidé tráví většinu dne v práci. Zaměstnavatel se neptá," doplnil Jindřich Suchopárek, který zavzpomínal na dobu, kdy svůj oddíl hasičů měla i část obce Hvězda a sousední vesnice Drnek.

Obecnímu úřadu při přípravách oslav kromě hasičů pomáhala také místní Tělovýchovná jednota Sokol. Počasí akci přálo a cestu k muzice i dobrému guláši, který byl připraven k obědu, si našlo mnoho lidí.
„Jsme moc spokojeni. Popravdě řečeno zprvu jsme přemýšleli, zda vůbec nějaké oslavy uspořádáme, ale jsme rádi, že vše dopadlo," řekla místostarostka Jana Trojanová.