Jak informoval kladenský primátor Dan Jiránek, vedení města se rozhodlo pomoci zlepšit poskytovanou péči v oblastní nemocnici. „Počítačem bude vybaven operační sál v dokončovaném pavilonu akutní medicíny,“ poznamenal primátor.

Důvod, proč město myslelo i na nákup mamografu do polikliniky je prostý. „Lze říct, že kladenský rozpočet přispívá ve větší míře spíše mužům na jejich potřeby a záliby, takže tentokrát jsme se rozhodli věnovat prostředky na přístroj sloužící především pro vyšetřování žen, byť s rakovinou prsu někdy mívají problémy i muži,“ vysvětlil Jiránek.

Nový digitální mamograf v poliklinice je nyní ve zkušebním provozu. Patří mezi nejmodernější přístroje svého druhu v republice. „Včasný záchyt je nezbytnou podmínkouúspěšné léčby a vyléčení této zhoubné choroby. Neméně významným faktem, a to zejména z psychologického aspektu, je skutečnost, že plně digitalizované přístroje představují o 20 až 30 procent nižší dávku ionizujícího (rentgenového) záření. V neposlední řadě se, díky této technologii, zkracuje doba vyšetření, což znamená snadnější dostupnost a zkrácení objednací doby vyšetření,“ uvádí na stránkách polikliniky primářka Regina Kutilová.