Šedesát let je už velmi úctyhodná doba, již spolu vydrží už jen zlomek manželských párů. S frekvencí rozvodů lze jen pochybovat o tom, jestli do budoucna někdo toto výročí vůbec oslaví. A přitom většina těchto lidí se shoduje, že dlouhotrvající a spokojené manželství má snad jen jediné zaklínadlo – toleranci.
Manželé Brožovi také prozradili, že kromě toho spolu vydrželi tak dlouho i kvůli tragédii, kterou před mnoha lety prodělali. „Po deseti letech manželství jsme měli závažnou dopravní nehodu a poté jsme spolu strávili celý rok v jednom nemocničním pokoji,“ řekl Ludomír Brož.

Některý pár si svého vztahu natolik váží, že na příklad i po několika desítkách let se znovu vezme. Tak tomu bylo i v případě Boženy a Rudolfa Frolíkových, kteří v říjnu minulého roku po šedesáti letech znovu na Obecním úřadu v Kačiči zpečetili svůj svazek.

Dlouhotrvající vztah manželé připisují tomu, že se brali po válce, kdy bylo všeho málo, a tak se naučili vážit si toho, co měli a zejména pak jeden druhého.
„Manželství musí být především o toleranci a vzájemné pomoci, protože všude nastanou okamžiky, kdy se přeženou mračna. Jsme spolu tak dlouhou dobu i proto, že už jako mladí jsme měli společné zájmy. Nyní spolu pracujeme rádi doma na zahrádce, ale v současné době už spíše jen manžel,“ uvedla Božena Frolíková. (vlk)