Dle zavedené tradice náleží prvenství právě tomu, kdo je i bydlištěm Kladeňák. Díky tomu neminula Marečka významná návštěva, která dorazila do porodnice s krásnými dary.

Mareček, který se narodil 2. ledna 2017, přišel na svět s váhou 3,23 kilogramu a měřil 49 centimetrů. Jak potvrdila maminka Andrea, je to v rodině v pořadí třetí chlapec. Doma se na miminko celou dobu těšili, kromě tatínka, bráškové David a Lukáš.

Maminka měla prý sice chvilku myšlenky na holčičku, ale vzhledem k rozsáhlé domácí klučičí výbavě a bohatým zkušenostem s výchovou dvou synků, je nakonec za dalšího hošíka do party ráda.

Slavnostní návštěvu u lůžka rodičky si nenechává každoročně ujít ani primátor Kladna Milan Volf. Ten se ale letos musel kvůli náporu pracovních povinností omluvit. Přesto maminka ochuzena nebyla. První muž kladenské radnice jí poslal překrásnou voňavou kytici z lilií a orchidejí. Dále Mareček dostal miminkovskou výbavičku, hračku, deku a gratulaci.

Absenci v porodnici vynahradí primátor rodičům a miminku v únoru, kdy jim předá při slavnostním vítání občánků deset tisíc korun přímo v obřadní síni Magistrátu města Kladna. I tam dostane maminka kytici.