Tím je například zvažované umístění mariánského sloupu, stejně jako náznaky kašen kolem náměstí, které zde kdysi bývaly. Na náměstí přibude i nová zeleň.

„Nejvíce kontroverzní částí projektu bude zřejmě onen mariánský sloup. Proto jsme se domluvili, že vytvoříme jeho maketu a postavíme ji na náměstí. Ta se následně stane součástí pozvánky na veřejné projednání záměru, aby občané byli sami aktivní a motivovalo je to, jak je možné například v budoucnu prostor náměstí rozdělit,“ řekl starosta města Martin Hrabánek. Veřejné projednávání, společně s profesorem sýkorou by mohlo být součástí některého ze zastupitelstev. 


Své dosavadní místo změní dále socha T. G. Masaryka v rohu náměstí. Přesunuta bude na travnatou plochu před bývalý Hotel Pošta, kde je nyní jedno ze sídel úřadu. Kromě pískovcové Kašny čtyř prezidentů přibude na ploše ještě i další vodní prvek. „Rádi bychom vytvořili zádržný systém na srážkové vody, které budou vháněny do oběhu a použity jako závlaha,“ dodal starosta. 


Podle Hrabánka se radnice vzrostlé stromy kolem náměstí bude snažit zachovat, jelikož i toto je citlivé místo, stejně jako parkovací stání. Projekt bude zpracován příští rok a veškeré změny přijdou v jednotlivých etapách na desítky milionů korun.