Za krásného a slunečného počasí se průvodu masek účastnil skutečně velký počet lidí. Do kroku zahrála dechová kapela pana Kopty, a téměř u každého domu se uskutečnila zastávka na malé občerstvení. Ulice tak brzy provoněly klobásy, guláš nebo třeba ostřejší nápoje pro dospělé účastníky.

Návštěvníci zde mohli vidět různé víly, vodníky, čaroděje, kovboje, celý indiánský kmen nebo dokonce sněhuláka. Rej masek postupně zcela zablokoval místní hlavní ulici, která se stala největším centrem oslav masopustu. Zde se popíjelo, diskutovalo i tancovalo. Zkrátka se všichni společně dobře pobavili.

,,Ohlasy jsou zatím dobré. Masopustu se účastnili například i obyvatelé z Poteplí. Lidé se k průvodu postupně přidávali, a tak byla návštěvnost nejspíše vyšší než v předchozích letech. Vliv samozřejmě mělo i krásné počasí, které se skutečně povedlo,“ zhodnotil Petr Boháček, starosta obce.   ,,Jsme tu sice poprvé, ale moc se nám tu líbí a především děti mají radost. Navíc je dnes nádherně,“ shodli se se starostou i účastníci.

Průvodem však náročný den pro obyvatele Horního Bezděkova nekončil. Večer totiž oslavy zakončila nefalšovaná masopustní veselice v jedné z místních restaurací. K tanci a poslechu zahrála skupina Paradoksy.

(mat)