Kvůli mimořádné covid situaci mohli studenti využít letos výjimečné možnosti nechat se v případě studijních neúspěchů klasifikovat na posledním vysvědčení pouze slovním sdělením – prospěl. Jak potvrzuje ředitelka OA Slaný Michaela Seghmanová, měla z této možnosti výběru spíše obavy. Studenti ji však mile překvapili, tuto volbu využili jen dva. „Jsem ráda, že všichni ostatní zvládli uzavřít ročník řádně a zakončili studium s plnohodnotným vysvědčením,“ sdělila ředitelka.

Středeční maturitní zkoušení náleželo třídě 4. A. Studenti tak musí za jediný den absolvovat zkoušky z českého jazyka, účetnictví, ekonomiky a cizího jazyka.

Praktické maturitní zkoušky podstoupili slánští středoškoláci již v květnu, a minulý týden, stejně jako ostatní, didaktické testy, které vyhodnocuje Cermat.

Ti, kteří úspěšně projdou do finále, se mohou na úplný závěr těšit ve středu 24. června od 17 hodin na slavnostní předání maturitních vysvědčení a vyřazení v muzejní kapli Nanebevzetí Panny Marie na Masarykově náměstí.