K maturitám nanečisto se každoročně připojuje více než polovina středních škol z Kladenska a Slánska.
Studenti posledních ročníků absolvovali tuto zkoušku mezi 26. a 29. březnem a minulý týden obdrželi individuální výsledky. Statistiky jednotlivých škol budou známy příští týden.


„Zkoušek se účastníme každý rokem, ale vybíráne si pouze testy z českého jazyka. Tentokrát jsme zvolili test z informační technologie. Výsledky jednotlivých žáků neznám, protože jim je ihned po přijetí předáváme, ale v hodnocení škol v českém jazyce si vedeme spíše podprůměrně. Jsme technicky zaměření a proto naši žáci mají o hodinu českého jazyka méně než například na gymnáziu,“ uvedl ředitel Střední průmyslové školy a Vyšší odborné školy v ulici Jana Palacha v Kladně Bohumil Žvachta.


Oproti školám z technickým zaměřením mají tedy studenti všeobecných škol výhodu.
„Akcí Cermatu se účastníme každoročně a výsledky našich studentů bývají nadprůměrné. Letos psali strukturovanou práci z českého i cizího jazyka a podle uvážení si ještě mohli vybrat zkoušku z matematiky, občanských základů, základů informační technologie nebo přírodovědně technických základů,“ ohodnotil zástupce ředitelky Gymnázia na náměstí E. Beneše v Kladně.
Maturit nanečisto se stejně jako jejich předchůdci i v letošním roce zúčastnilo kolem devadesáti studentů z Obchodní akademie na náměstí Edvarda Beneše ve Slaném.


„V testech obvykle býváme průměrní, ale dobré výsledky mají naši studenti ve zkouškách z němčiny. Jednak je to proto, že se u nás zaměřujeme na výuku cizích jazyků, ale především to je tím, že většina škol dělá testy hlavně z angličtiny,“ řekla zástupkyně ředitelky zmíněné školy Vladislava Marešová.