Mistrovství světa v mažoretkovém sportu, kde nechyběly ani půvabné závodnice z Kladna, se konalo v Praze ve sportovní hale Královka. Trvalo celkem čtyři dny a bylo v pořadí už čtvrtým mistrovstvím, které pořádá asociace IFMS,

„Mažoretky Květinky se nominovaly podruhé na světový šampionát. Na tuto prestižní soutěž získávají nominaci jen ty nejlepší. Sjelo se přes 2000 mažoretek z různých zemí, které porovnávaly své výkony v různých soutěžních disciplínách.

Květinky měly celkem tři starty. Jako první soutěžily ty nejvyzrálejší z Květinek. Historicky poprvé se na světové soutěži otevřela kategorie Grandsenior, ve které nadšené maminky porovnávaly nejen svůj výkon, ale i nadšení a především skvělý výraz,“ řekla jedna z trenérek mažoretek kladenského sokola Barbora Matviaková.

Kladenský Mamatým slaví největší úspěch. Se skladbou Mamamia získal světové čtvrté místo. Druhý soutěžil seniorský tým s náčiním pompon. Zde už je však konkurence hodně vysoká.

Klade se velký důraz na provedení, zvyšují se nároky gymnastiky a baletu a důležitý je samozřejmě i synchron. Se skladbou Zloba královna černé magie vysoutěžila děvčata těsné páté místo.

Další velice cenné ocenění získaly juniorky. Se skladbou Starwars, se kterou na Evropě dostaly titul Mistr Evropy, vybojovaly na světové úrovni rovněž pěkné páté místo.

Hodnotila se především práce s hůlkou a pompony. ,,Doufáme, že v budoucnu se nám opět podaří kvalifikovat se na mistrovství světa a budeme se tak moci opět ucházet o ta nejvyšší umístění, která náš sport nabízí. A nadále budeme tak hrdě reprezentovat naše město,“ uzavřela trenérka Barbora Matviaková.