V sobotu kladenský sportovní areál Sletiště zaplnily dívky různých věkových skupin se sepnutými vlasy, s lodikčami na hlavě a hůlkou v ruce. Konalo se zde totiž první oblastní kolo soutěže mažoretkových skupin národního šampionátu 2010, na které se sjelo pětadvacet těles z celé České republiky.

Svá želízka v ohni mělo v podobě sokolských Květinek i Kladno. Hned tři skupiny usilovaly o postup do zemského kola soutěže. Byly to minimažoretky, juniorky a kadetky.

Jak Kladenskému deníku prozradila jedna z vedoucích Michaela Petrová, kromě minimažoretek postupují obě skupiny z oblastního kola téměř pravidelně. Na každou soutěž nacvičují novou sestavu, do které musí být zařazeny povinné prvky. „Trénovat začínáme prakticky od září sestavy na celý rok. Cvičíme také v kategorii pompon. Po tomto kole následují další tři, ze kterých pak vzejde mistr,“ naznačila další pokračování soutěže Michaela Petrová.

Pozorný divák si při defilé minimažoretek Květinky Kladno všiml, že v dokonale sehraných krocích vlnících se sukýnek kráčí jedny i kalhoty.

„To je náš sedmiletý člen Vašek, je zde jediný ze všech,“ představila vedoucí Petrová raritu v mažoretkovém sportu. Pochod je dlouhý sto metrů a u mladších kategorii stojí kapela na místě, jinak pochoduje za dívkami. Po celou dobu defilé sledují sestavu bedlivé oči porotců.

Po jejím skončení se všichni ještě fotí. Konečně je chvilka času popovídat si se sedmiletým Vaškem. „Mě moc baví pochodovat s hůlkou, ale nejlepší je, jak jsem sám mezi děvčaty a ona se o mě starají. Lákají mě i jiné sporty, ale chtěl bych s mažoretkami ještě chvíli zůstat. Ještě si to rozmyslím,“ shrnul do pár vět své odpovědi malý mažoret.

Výsledky Květinek
Minimažoretky se umístily na 2. místě. Mladší děti obsadily 6. místo a juniorky si domů odnesly vítězství. Do zemského kola Národního šampionátu mažoretek ve Strakonicích postupují obě skupiny, čli juniorky a kadetky. Minimažoretky soutěží pouze v oblastních kolech.