Přestože tato žena, jež zároveň vykonává funkci místostarostky Unhoště, je rozhodnuta svůj návrh obhajovat až do konce, nachází řadu odpůrců, kteří ho považují za scestný. „Nejsem zuřivá feministka. Nebojuji za práva žen ani otců, ale dětí. Vadí mi zkostnatělost našeho soudnictví. Kdyby byly zákony v pořádku, ani by mě to nenapadlo. Vymahatelnost práva je ale v této zemi strašně špatná, proto jsem se rozhodla udělat něco tak troufalého,“ sdělila Lenka Mazuchová.

Podle svých slov nechce tímto odvážným krokem upozornit na svoji osobu, ale přimět kolegy poslance k tomu, aby zoufalí rodiče nebyli odkázáni na pomalost soudů a svých peněz pro děti se domohli co nejdříve.

„Když to může fungovat dva roky v sousedním Polsku, tak proč ne u nás? Mám relevantní informace, že tam z tohoto důvodu bylo zadrženo na sedm tisíc řidičských průkazů a po vyrovnání dlužné částky vráceno dva a půl tisíce,“ doplnila Mazuchová.

„Uvědomuji si, že je potřeba hodnotit případ od případu, ale tvrdím, že slušných lidí se to nedotkne,“ ujistila poslankyně. Přestože k dnešnímu dni obdržela za svůj návrh desítky pochvalných e–mailů, naráží i na odpůrce, kteří ji nazývají přinejmenším emancipovanou husou. „Tito lidé nechápou plně moji myšlenku. Vím, že je to běh na dlouhou trať a stále opakuji, na prvním místě jsou zájmy dítěte. Vím, že tím někomu přidělám práci, ale je to nutné,“ uzavřela Lenka Mazuchová.