„Velice nás to mrzí, ale zároveň jsme rádi, že firma i nadále naše klienty zaměstnává. Do tohoto zaměstnání klienti dojížděli téměř dva roky a za tu dobu získali velmi dobré pracovní návyky. Práce jim přinášela stejné uspokojení jako jiným. Díky ní se naučili rozvrhnout si čas a také hospodařit financemi. Proto nás velice mrzí, že už tam z provozních důvodů nemohou jezdit. V našem snažení to znamená několik kroků zpět,“ uvedla ředitelka zařízení Eva Bartošová a dodala, že v součané době je pro vedení zařízení prioritou najít pro klienty nové zaměstnání, aby alespoň na pár hodin denně mohli opustit ústav.


„Před nedávnem se nám podařilo sehnat práci alespoň pro dva klienty. Naše klientka je zaměstnána v dubském učilišti jako pomocná kuchařka a jeden z mužů pracuje jako skladník ve firmě Probal Kladno. Je velká škoda, že jen tak malá část podnikatelů je ochotna zaměstnat handicapované. Přitom klienti mají velký potenciál a umí odvádět kvalitní práci. Navíc jejich zaměstnání je pro obě strany výhodné,“ dodala Bartošová.
„Druhým rokem dojíždím do kladenského dětského domova a jsem tam moc spokojená. našla jsem si tam spoustu kamarádek. Pracuji převážně v prádelně, uklízím a občas také myji kočárky. Z platu, který beru si kupuji co chci,“ řekla třiatřicetileta Drahuška Hamrlová.