Co se týká investičních akcí, Stochovští se zatím pustí jen do těch nasmlouvaných a s dotací. „U dalších projektů dokončíme přípravnou fázi, ale soutěžit je zatím nebudeme. Investice, které pozastavíme, jsou zhruba ve výši dvaceti milionů korun,“ sdělil starosta. Dočasně se neuskuteční opravy některých komunikací a stejně tak nezačne ani druhá etapa revitalizace návsi v Čelechovicích a pozastavena je i ulice 9. května,“ sdělil starosta Stochova Roman Foršt.

ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Buštěhrad

Orouškovaní buštěhradští zastupitelé zasedli přímo na nádvoří zámku. Aktuálně stopli jen výstavbu nových prostor pro úřad. „Určitě ale nezastavíme dotovanou rekonstrukci mateřské školy za třináct milionů korun, stejně tak výsadbu zeleně v extravilánu za tři a půl milionu korun a v neposlední řadě cyklostezku za deset milionů korun,“ potvrdila starostka Buštěhradu Daniela Javorčeková. Nezbytné je pro ně i napojení k vodovodu ve čtvrti Bouchalka za 6,8 milionu korun. Rozpočet chtějí posílit prodejem některých městských pozemků.

Ilustrační snímek. Byty.
Vláda zmrazila ceny nájemného u bytů. Nebude je možné zvyšovat

Velvary

Velvarští též rokovali pod širým nebem, a to u Malovarského rybníka. Jejich prioritami jsou kanalizace na Bučině za 25 milionů korun a přestavba multifunkčního sálu v bývalém Hotelu Záložna. Ve městě se nezastavila kvůli koronaviru ani rekonstrukce v Růžové ulici, přičemž Velvarští aktuálně sází zhruba 400 stromů po okolí. „Chceme také udělat vstřícné kroky vůči podnikatelům ve městě, takže jsme jim odpustili nájmy a stejně tak doktorům, kteří pracovali ve zvýšeném riziku,“ řekl starosta Velvar Radim Wolák. „Zamýšlíme navíc připravit program, díky kterému bychom mohli zadávat v souladu se zákonem práci hlavně místním firmám,“ dodal starosta Wolák.

Unhošť

V bývalém kinosále se sejdou v pondělí i představitelé Unhoště. Starostka Iveta Koulová potvrzuje, že město pokračuje v intenzifikaci čistírny odpadních vod za více než 50 milionů korun a dokončuje čerpací stanici odpadních vod Nouzově.

Petr Fiala, předseda ODS
Opozice i lékaři žádají návrat k běžnému stavu

„Jelikož nám obě stavby provádí brněnská firma, kvůli covidu zde nemohli být dělníci ubytovaní. Posléze se sice opatření rozvolnilo, ale dostali se do časového skluzu. Věřím, že i tak obě akce včas dokončíme,“ podotkla starostka. Unhoštští neodloží ani přístavbu mateřské školy.

Smečno

Ve Smečně zasedali zastupitelé už v březnu, ještě před covid krizí. Klíčovou investicí pro ně zůstává finišující výstavba školní jídelny. „Je to dotovaná akce za sedmdesát milionů korun a hotovo bude v červnu. V září, doufám, přivítáme první strávníky,“ sdělila starostka Smečna Pavla Štrobachová.

Libušín

Velké plány se zvelebením obce mají dlouhodobě i v Libušíně, kde chtějí v areálu bývalého koupaliště vybudovat multifunkční sportoviště za desítky milionů korun. „Na projektu architekt ještě pracuje. Mysleli jsme, že začneme už letos, ale uvidíme, co situace přinese. Rádi bychom zde vytvořili prostor pro volnočasové aktivity, hřiště na beach volejbal, tenisové kurty a nafukovací halu na zimu,“ sdělil starosta Libušína Vladimír Eichler. V současnosti se věnují rekonstrukcím chodníků a silnic za 17,7 milionů korun.