Na posledním jednání to řekl primátor Kladna Milan Volf (Volba pro Kladno). Město Kladno nabízí Jaromíru Jágrovi k odkoupení třicetiprocentního podílu v klubu za 60 tisíc korun.

„Jedná se o částku, kterou město Kladno zaplatilo při zakládání společnosti, Jaromír Jágr tehdy zaplatil 140 tisíc korun," sdělil primátor města Milan Volf a pokračoval: „Tento převod pak musí ještě schválit valná hromada hokejové společnosti Hokej Kladno. Na jednání valné hromady tak již půjdeme s tímto konkrétním návrhem."

Podle primátora Kladna toto rozhodnutí rozhodně nebude mít žádný vliv na dotační tituly poskytované hokejovému klubu.

„Dotační tituly mají své smlouvy, město Kladno bude i nadále poskytovat dotace, pouze nebude spoluvlastníkem klubu. Město Kladno není spoluvlastníkem ani v jiném sportu," dovysvětlil kroky vedení města Milan Volf. Ten už dříve Kladenskému deníku řekl, že prodej podílu města ve společnosti je logickým krokem. Město s třiceti procenty nemůže nikterak ovlivnit rozhodnutí vedení společnosti.

„Hodnota společnosti je nulová, funguje především díky dotacím města. K prodeji podílu jsme se rozhodli i na základě doporučení právníků," nechal se slyšet primátor Kladna.

Kromě kladné stanoviska k prodeji podílu v hokejové společnosti řešili kladenští zastupitelé také možné vrácení dotací, které město Kladno hokejovému klubu poskytlo v letech 2011 – 2014. Nikdo z přítomných představitelů města pro tuto možnost nehlasoval. Zastupitelé měli k dispozici pro rozhodování znalecké posudky či právní stanoviska. Podle opozičního zastupitele Dana Jiránka (ODS) neměli ale hlasovat všichni zastupitelé. „Nemá někdo ze zastupitelů vztahy se zmíněnými společnostmi? Tuším, kteří členové zastupitelstva s těmito společnostmi vztahy mají, nicméně se to snaží utajit. Já je vyzývám, aby vystoupili s tím, že se u nich jedná o střet zájmů," sdělil před hlasováním zastupitelů Dan Jiránek.

„Každý ze zastupitelů odpovídá sám za sebe. Nevím o nikom, kdo by takovýto střet zájmů měl," reagoval Milan Volf. Město Kladno chce po urovnání dřívějších sporů jednat s klubem o budoucí perspektivě a možném návratu hokejové extraligy. „Aby se nepostupovalo jako doposud, tedy poskládá se mužstvo, které se na konci sezony rozpadne a začíná se znovu," připomněl primátor fakt, který kritizují fanoušci kladenského hokeje.