Soutěž pro žáky pátých tříd pořádá Městská policie Kladno. "Od března probíhala školní kola. V základních kolech se utkaly čtyři smíšené dvojice a ta nejlepší postoupila do velkého finále," vysvětlila mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Třináct dvojic absolvovalo deset disciplín, které prověřily rychlost, výdrž a šikovnost soutěžících. "Nejvíce dvojice potrápily dřepy s výskokem a také sklapovačky. Slalom v zásahové přilbě s obuškem v ruce nebo s tenisovou pálkou a míčkem ukázaly, kdo byl nejrychlejší a nejšikovnější," uvedla mluvčí.

Na táborové hry zavzpomínaly děti při skocích v pytlích nebo hodu míčkem na cíl. Zručnost prověřila jízda na koloběžce.

Soutěžící přišli podpořit jejich spolužáci. "I pro ně si strážníci připravili malou soutěž, pohár za nejlepší funclub získala ta škola, která fandění svému družstvu pojala co možná netradičně a pokud možno hlasitě. Tuto cenu si odnesly děti ze Základní školy Vašatova, díky figuríně, která soutěžící podporovala máváním," řekla Alena Purkytová.

close Strážníci dětem. Desetiboj na Sletiši v Kladně. info Zdroj: MMK/Karel Greif zoom_in Strážníci dětem. Desetiboj na Sletiši v Kladně.

Než byly spočítány výsledky a napsány diplomy čas čekání divákům a soutěžícím zkrátili strážníci. Zájemci si mohli prohlédnout například vybavení a brýle, které navozují pocit požití alkoholu nebo drog. Všichni zúčastnění se těšili na ukázku práce hlídek a psovoda. "Největší úspěch měla ukázka, kdy pachatel si jako rukojmí vybral jednu ze strážnic a díky zásahu psa byla žena vysvobozena a pachatel zadržen. Děti ukázky ohodnotily bouřlivým potleskem," popsala mluvčí.

Bronzovou medaili vybojovaly děti ze Základní školy Moskevská Adriana Kohoutová a Jan Charvát. Druhou příčku a stříbrnou medaili získali žáci za Základní školy Vašatova Lily Rose Mc Bride a Šimon Pavlosek a zlato získala dvojice Rozálie Dobiášová a Petr Suchý ze Základní školy Cyrila Boudy.