Zastaralé obrazovky monitorů nahradila moderní kompaktní přehledná stěna. Pult centralizované ochrany je v současnosti ve městě propojen s více jak třiceti objekty. Operační strážník má k dispozici nejmodernější techniku. Na obrazovce si dokáže přiblížit dění ve sledovaném místě až do nejmenších detailů, což je důležité zejména při odhalování trestné činnosti. Vše je dále propojeno i s GPS mapou, která umožňuje sledování pohybu strážníků či ovládání městského bezdrátového rozhlasu. Pracoviště sídlící v budově staré radnice s věžními hodinami na Masarykově náměstí je dnes komfortní i pro obsluhu pultu. 


V prvních letech se místnosti s monitory neřeklo mezi strážníky jinak než sauna. Vykonávat zde službu bylo o to náročnější, jelikož se prostor technikou velmi přehříval. I to už je vyřešeno odděleným klimatizovaným prostorem určený výhradně počítačům.


Modernizace operačního střediska stála 1,5 milionu korun, část nákladů pokryla dotace z ministerstva vnitra. 


Od prvních kroků v roce 1999, kdy byly ve Slaném pořízeny první kamery, ušli Slaňáci velký kus cesty a původní analogovou technologii nahradila postupem času digitální. Na bezpečí ve městě dohlíží nyní 37 pohyblivých kamer a další zhruba dvacítka statických, které jsou například na hřbitově a jiných částech města. Na slánský pult centralizované ochrany je napojeno také pět kamer ze Zlonic.