Akci pořádalo občanské sdružení Military klub Brandýsek a návštěvníci se měli skutečně nač těšit. Připraveny byly ukázky zásahu dobrovolných brandýseckých hasičů, psovodů Letiště Praha a zásahového sboru vinařické věznice. Nechyběla ani muzika, zahrála bluegrassová skupina Fechtýři.

Cestu do bývalé vodárny si v sobotu odpoledne našlo mnoho lidí, což předsedu pořádajícího Military klubu Brandýsek Marka Polčiče velmi potěšilo. „Pěkně nám vyšlo počasí," pochvaloval si Marek Polčič.
Kromě ukázek zásahů se lidé také mohli podívat na bojové umění karate, které předvedl místní klub Budokai.
Velkým lákadlem hlavně pro kluky byla účast modelového klubu Wiking Postoloprty, jehož členové měli vystavené nejrůznější modely vojenských vozidel, včetně tanků.

Všechny děti se pak vyřádily, například na lávce z provazového žebříku, který pro ně spolu se stříkaní z hadice připravil Sbor dobrovolných hasičů Brandýsek.

Pochopitelně velký zájem měl každý také o speciální vozidlo zásahového sboru vinařické věznice, v němž se mohly děti svést a prohlédnout si jeho interiér.

Nechyběla ani výstava veteránů a vojenské historické techniky. „Byly tu motorky, kamarád přijel s vojenským džípem. Ale bohužel moc lidí s veterány nepřijelo, jelikož mají jiné akce. Letos to bylo, co se týká výstavy, trochu slabší, ale lidé se baví a je jich tu více než před dvěma lety" podotkl pořadatel.

Tento rok se ještě military klub chystá bojovat do Plav a poté bude závěr sezóny. „To znamená, že budeme opravovat a udržovat techniku. Také začneme připravovat naše tradiční akce, jako je v únoru zábava a v květnu osvobození Brandýska," uzavřel Polčič.