Od minulého týdne už na bezpečnost dětí, personálu i maminek na novorozeneckém oddělení v Oblastní nemocnici v Kladně dohlíží nové bezpečností kamery. Od případu ukradené pokladničky, kterou neznámý lupič vyrval ze zdi jen pár metrů od místa, kde děti odpočívají, se tak oddělení konečně dočkalo.


„Kamery byly nainstalovány na přelomu minulého týdne. Jsou dvě, jedna hlídá prostor pře vstupem na samotné oddělení a druhá namířena na chodbu a do vstupních míst na sesternu. Pod dozorem tak máme i kasičku, ve které ale zatím je jen pár drobných,“ uvedl primář dětského oddělení Peter Lyer.
A maminky jsou za nové kamery také rády, tvrdí, že podle jejich názoru byly děti v porodnici v bezpečí i před tím, ale zvýšení bezpečnosti nikdy neuškodí.


Kromě kamer na novorozeneckém oddělení by se ale systém měl rozšířit na další patra části monobloku nemocnice, například tedy na oddělení ORL. „Vzhledem k tomu, že celý záměr bude převyšovat částku darovanou městem, nemocnice zbytek doplatí z vlastních prostředků. Kamery na ORL ale investici nijak výjimečně neovlivní, nejnákladnější byly převodníky a prodloužení kabelové sítě do bezpečnostní centra,“ sdělil vedoucí provozního úseku nemocnice Ladislav Kaucký.


Město Kladno nemocnici na tuto investici darovalo sto tisíc korun, které pocházely z fondu primátora. Původně tyto peníze sloužily na hrazení poplatků právě za novorozence.