Ti, kteří touží po jedinečné sportovní relaxaci v přírodě, se již počátkem léta dočkají hobby–minigolfu o osmnácti drahách.

Zcela nový minigolf, který sice nesplňuje závodní, nýbrž pouze rekreační parametry, bude všem zájemcům nově k dispozici na trávníku u slánského aquaparku a zčásti zasáhne i do prostoru sportoviště SK Slaný. Celkové náklady na výstavbu osmnácti polí by neměly přesáhnout půl milionu korun.

I když řada Slaňáků kvituje s povděkem, že minigolf konečně nahradí zaniklé zprivatizované hřiště u někdejší přádelny, jež bývalo doslova rájem pro celé rodiny, někteří představitelé opozice tvrdí, že je budování minigolfu za stávajících podmínek nesmysl.

„Nejsem proti tomu, aby ve městě vznikaly podobné aktivity, ale nelíbí se mi, že se ve Slaném dělá všechno odzadu. Jak už jsem před časem řekl, je v první řadě zapotřebí udělat strategický plán rozvoje sportovišť na pozemcích SK Slaný, kde může být nejen atletika, ale i lanové centrum, dráha na petanque či odpočinkové zóny pro dříve narozené. Dokud ale nebude existovat oficiálně schválený zastřešující projekt, pouze jen jakýsi nákres někde v šuplíku, hrozí, že může příště někdo přijít s jiným nápadem. A jak to tam za chvíli bude vypadat? Navíc sportoviště až do roku 2013 patří stále ještě SK Slaný, nikoli městu,“ projevil svůj názor slánský zastupitel za KSČM Lubomír Šmehlík.

Ten měl nedávno i výhrady k nově vznikajícímu atletickému stadionu v témže místě, jenž nemá dosud zajištěné finance na potřebné zázemí.

Podle slánského starosty se Šmehlíkova tvrzení nezakládají na pravdě, strategická koncepce rozvoje sportovních areálů existuje již řadu let a na vědomí byla přijata radními. „Navázali jsme na to, co udělali naši předchůdci. Pokud byla už jednou koncepce odsouhlasena, není důvod o ní nyní hlasovat znovu a od základu vše měnit. To, co říká zastupitel Šmehlík, je tvrzení proti důkazu a já ten dokument skutečně mohu doložit,“ uzavřel starosta Ivo Rubík (ODS).

Přestože ani současné vedení SK Slaný není na svém hřišti se záměrem napříkladchystané součinnosti fotbalu a atletiky příliš nadšené, vzniku minigolfu se ale nebrání. „Potřebnou plochu, která je mimo sportoviště jako takové, pro minigolfová pole uvolníme. Dali jsme k tomu svolení. Vše se vyřeší zábradlím a lidé si zakoupí vstupenky v hale aquaparku,“ řekl předseda SK Slaný Zdeněk Hořejší.