Ministr Arenberger se chystá kromě Slaného navštívit i další zdravotnická zařízení, která stejně jako slánský špitál, musela před časem vyhlásit stav hromadného postižení osob.

Slánská nemocnice se již třetí týden začíná vracet do normálního režimu, jelikož pacientů s covidem-19, kteří potřebují intenzivní lůžka, je aktuálně okolo 15. To potvrdil i přítomný ředitel Nemocnice Slaný Štěpán Votoček.

Při setkání nechyběli ani vedoucí lékař covidového oddělení Tomáš Drasnar a jeho kolegyně Danica Weissová, kteří zápolí o lidské životy v první linii od loňska společně s ostatními lékaři a sestrami. I jim náleží obrovské poděkování přímo z úst ministra.

„Jako první jsem si vybral Slaný, protože místní nemocnice trpěla především v počátečních měsících tohoto roku, a to nejen zátěží, co se týče těžkých pacientů, ale i tím, že se covidem nakazila řada zaměstnanců a nemocnice přesto nezastavila provoz a stále poskytovala služby, které pacienti potřebovali,“ připomněl ministr.

Jak sdělil, do Slaného ho přivedl ještě i jeden důvod, jelikož na základě situace v nemocnici natočili zdejší lékaři s profesionálními s herci a zpěváky ve svém volném čase video propagující důležitost očkování proti covid-19. „Očkování je nejdůležitější způsob, jak se dá s pandemií bojovat. Navíc jsem zjistil, že lékař Matěj Falc, který projekt inicioval, je absolventem 3. lékařské fakulty, takže je i mým žákem, a proto chápu, že je tak úspěšný,“ uzavřel ministr.

Jako poděkování věnoval minist Petr Arenberger personálu nemocnice za zvládnutí covidové situace kávovar.