"Výjezdy do krajů jsou pro mě tím nejcennějším a zároveň nejpřínosnějším, co může ministr pro místní rozvoj dělat. Vidím tak, jak města pracují na svém rozvoji, ve kterých oblastech mají nejvíce problémů, co je nejvíce trápí a sbírám další a další podněty. Chtěla bych, aby města a obce měly skutečně jedno kontaktní ministerstvo, kde vyřídí všechny své záležitosti. Vždycky mě potěší, když je návštěva podnětná, což se mi v Kladně splnilo. S primátorem Danem Jiránkem jsme řešili celou řadu konkrétních projektů a jsem velmi ráda, že jsem mohla nabídnout dotační programy, které může město při svém rozvoji využít," řekla ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová.

Jedním z míst, která ministryně společně s primátorem Kladna navštívila, byly unikátní památkově chráněné rozdělovské věžáky. Díky iniciativě města a spolku Halda vzniká v prvním ze šesti věžových domů muzeum a v šestém patře je budován ukázkový byt. Ministryně si i z tohoto důvodu nenechala ujít návštěvu skvostu československé architektury a zavítala také na střešní terasu, kde má vzniknout v další etapě vyhlídková věž. Místo i současný výhled ze střechy hodnotila s velkým zaujetím.

Expozice v prvním věžáku bude věnovaná příběhu sídliště i jeho hlavnímu architektovi, kterým byl Josef Havlíček. Vedle ukázkového bytu nyní stavbaři pracují také v suterénu, kde je kryt civilní obrany, a ve vstupní hale. Náklady se vyšplhají do výše zhruba 15 milionů korun.

Další investicí by měla být plánovaná druhá etapa, na ni chce město získat dotaci, termín zahájení prací ještě není jasný. Její součástí bude vybudování vyhlídky na střeše věžáku. V prostorách domu vznikne i návštěvnické centrum, které poslouží jako informační a zároveň poskytne některé úřednické služby. Náklady na druhou etapu město odhaduje přibližně na osm až deset milionů korun, projektová dokumentace už je hotová.

Kladenské věžové domy, které patří městu, byly postaveny v 50. letech minulého století. Jsou nemovitou kulturní památkou. Na vzniku muzea město spolupracuje se spolkem Halda v čele s jejím předsedou Romanem Hájkem.