„O soutěži jsem se dočetla v časopise a pak už jen postupovala podle uvedeného návodu. Z celé republiky se přihlásilo celkem dvaapadesát dívek, na následné soustředění nás pak bylo pozváno pětadvacet,“ sdělila včera Kladenskému deníku Michaela, která se při své výšce 170 centimetrů může pochlubit mírami 90–65–86.


Zmíněná pětadvacítka uchazeček o titul Miss zlatého moku pak ve dnech 5. až 8. června pobývala ve Františkových Lázních, kde si ji v Hotelu Kamenný dům vzali do péče režisér akce, choreograf, modní návrhář i kadeřnice. V rámci soustředění se pod odborným vedením pracovníků Chmelařského institutu v Žatci uskutečnila degustace piv a na základě jejích výsledků si pak deset přihlášených pivovarů vybíralo své reprezentantky. Volba Zlatopramenu padla právě na Michaelu.


„Navštívily jsme také nedalekou Chodovou Planou, kde jsme absolvovaly léčebnou kúru v lázních zdejšího rodinného pivovaru. Při koupání jsem ještě popíjela pivo. Byl to balzám a nezapomenutelný zážitek,“ svěřila se studentka.
Nyní ji přes prázdniny čeká seznámení s pivovarem, který zastupuje, aby ho mohla dobře reprezentovat na finálovém galavečeru, jenž se posledního srpna uskuteční v rámci dočesné v Žatci.