Dvacetiletá Kladeňačka se zapsala do paměti diváků jako držitelka titulu Miss Aerobik Star 2009, což je v historii soutěže nově oceňovaná kategorie pro dívku, která podle odborné poroty od postupu do finále až po slavnostní večer udělala největší pokrok jak ve své fyzické kondici, tak v modelingu.

Vše začalo v březnu, kdy se mladá sportovkyně účastnila regionálního kola soutěže Miss Aerobik v Plzni. „Po celé republice se pořádalo jedenáct regionálních kol, ze kterých do semifinále postoupilo pouze třináct dívek. V Praze, kde soutěž pokračovala, odešly po dvou kolech ještě tři dívky, až nás zbylo deset pro finálový večer,“ popsala cestu ke své korunce Zlata.

Než sportovkyně stanuly před televizními kamerami, odjely na soustředění do Břízky v Jablonci a do Rakouska. Jejich poslední zastávkou se stal pražský Chodov, kde se uskutečnil slavnostní večer.

„Natáčení bylo již pátého prosince. Začínalo se hned ráno, jelikož nás čekala řada rozhovorů, generálních zkoušek. Přijeli zpěváci a různé osobnosti. Bylo to náročné a některé výstupy jsme musely opakovat,“ odkryla mladá sportovkyně zákulisí natáčení. „Nemohu říci, že bych byla nervózní. Spíše na mě padala únava, ale když se zaplnil sál lidmi, bylo to už o ničem jiném. Přišli mě podpořit kamarádi a také rodina,“ doplnila.

Omimořádném nadání Zlaty svědčí také její sbírka titulů z mistrovství světa v aerobiku, kde v týmu získala třikrát titul mistryně světa. V současné době ale Zlata musela sport omezit a věnuje se studiu práv na Západočeské univerzitě v Plzni. „Už jsem si zvykla, že lidé na tuto školu reagují se smíchem, ale já jsem v prvním ročníku a opravdu se musím hodně učit,“ pousmála se Zlata.

Kromě vzdělávání se také věnuje malým dětem, se kterými v Praze cvičí.

Původně chtěli mít rodiče se své dcery tenistku, ale Zlata v deseti letech utekla k aerobiku. „Hlavně táta to z počátku nesl těžce, ale pak si zvykl. Na tomto sportu mě velmi baví spojení hudby a sportovního vyžití. Aerobik se neustále rozvíjí a nabízí nové možnosti,“ popsala Miss Star svůj nejoblíbenější sport.

Na soutěž vzpomíná s nadšením. „Velmi jsem si to užívala, ani mi nevadily adrenalinové zkoušky, v rámci kterých jsem si vyzkoušela paragliding. Asi nejnáročnější byl finálový šplh, přece jen jsem naposledy šplhala v základní škole. Musela jsem to trochu natrénovat,“ prozradila horké chvilky soutěže.

Pro Kladeňáky zůstává dobrou zprávou, že Zlata se rozhodně v nejbližší době nechystá nikam odstěhovat.