„Naši jachtaři byli na místě už několik dní před zahájením závodů a pod vedením klubového trenéra Michala Voženílka trénovali a poznávali náročné místní podmínky," prohlásil sekretář Yacht Clubu Kladno a manažer týmu Petr Wehrenberg.

Závod s účastí 78 lodí provázelo velmi proměnlivé počasí, které především poslední den s větrem přesahujícím rychlost patnácti metrů za vteřinu prověřilo dovednosti a fyzickou odolnost všech závodníků.

„Tým mladých jachtařů z Kladna zaznamenal vynikající výsledky. Mistrem České republiky a současně vítězem v kategorii starší žáci se stal Michal Koštýř. Získal tak nominaci na mistrovství světa, jež se bude příští rok konat v Polsku. Prvenství v kategorii mladších žáků pak vybojoval Petr Hála, další člen Yacht Clubu Kladno," informoval Petr Wehrenberg.

„Díky obnově členské základny a sportovním výsledkům v letošním roce se Yacht Club Kladno dostal v celkovém pořadí klubů v mládeži na druhé místo celorepublikového žebříčku a nadále pokračuje v rozvoji dalších lodních tříd," dodal sekretář.

Co je Optimist?

• Malá plachetnice s plochým dnem, tupou přídí a čtyřrohou plachtou.

• Délka původně dřevěné a nyní téměř výhradně laminátové plachetnice je 2,31 metru, šířka 1,13 metru a hmotnost 35 kg.

• Lod je bezpečná a lehce ovladatelná pro osmileté děti i dostatečně technická a vzrušující pro patnáctileté.

• Optimist je navržen právě pro děti. Naučí se ho ovládat bez nebezpečí a strachu.