„K soutěži jsem se dostal přes můj účet na Facebooku. K fotbalu mám hodně blízko, baví mě ho sledovat, tak jsem to zkusil a vyšlo to. Je to paráda," rozplýval se ještě nedávno osmák, který ale po prázdninách vyrazí studovat učiliště na náměstí Edv. Beneše v Kladně.

Vašek zvolil dobrou taktiku. Sázel na silné týmy a zdravě riskoval.

„Čechům jsem raději fandil u televize než bych na ně tipoval. Zvolil jsem si Španělsko, Itálii a Portugalsko, ty se mi zdály nejsilnější. Vždycky jsem svoje body vsadil s riskem na ně a většinou to opravdu vycházelo. Sice tam byly i nějaké chyby, ale zase jsem zvládl dobře fotbalový kvíz, který byl také součástí soutěže," popisuje chlapec, jenž sám kdysi fotbal zkoušel v SK Kladno.

„Ale byla to spíš epizoda, už je to dost dlouho. Tenkrát jsem chytal a od té doby si nejvíc všímám gólmanů. Skvělí jsou Casillas, Čech nebo Ital Buffon," usmívá se.

Tablet samozřejmě využije i ke sledování fotbalu a dalších sportovních přenosů. Kromě nejpopulárnější světové hry je totiž i milovníkem hokeje, koneckonců jako spousta Kladeňáků. „Hokej navštěvuji pravidelně, Kladnu velmi fandím a těším se na sezonu. Na fotbal ale nechodím," přiznává.

Možná kdyby se ve městě objevila londýnská Chelsea. Ta Vaškovi Burešovi učarovala a při letošním tažení Ligou mistrů jí držel pěsti.
Užitek měl ale nakonec z EURA, při soutěži vyhlášené Deníkem.Stále víc lidí ve Vaškově okolí vědělo, že je na špici pořadí a že ve hře tak má šanci na parádní cenu.

„Kámoši, ale i všichni doma byli hodně překvapení, že se mi to povedlo. Když mi pak volali z Deníku, že jsem vyhrál, gratulací bylo hodně. Na tablet se hodně těším," dodal Václav Bureš při přebírání své vítězné ceny.