Objekt ze 16. století, který město před časem prodalo soukromému majiteli, je v současné neobývaný a přístřeší v něm nacházejí osoby bez domova. Jejich příbytek patrně někdo úmyslně zapálil. Jak sdělila jedenačtyřicetileá Kateřina, která se ve stavení zdržuje, když přišla k domu, byl v plamenech. „Uvnitř byli moji dva kamarádi. Někdo vchod zabarikádoval gaučem a zapálil ho. Měla jsem co dělat, abych kluky vzbudila a ti stačili utéct,“ popsala mladá žena. Jelikož měli v domě všichni tři své osobní věci, požárem přišli o všechno i osobní doklady. Jeden z mužů jedenapadesátiletý Martin zůstal stát na dešti dokonce bosý.

Okamžitou humanitární pomoc poskytla všem třem - Katce, Martinovi i Petrovi Farní charita Slaný. Její ředitelka Nina Kubištová s manželem dopravili neprodleně na místo události těmto lidem spacáky, karimatky, boty i další nejnutnější věci.

Pomocnou ruku podalo ještě i v noci také vedení města a zajistilo poškozeným narychlo dočasné ubytování.

Na místo dorazili i zdravotníci, kteří prověřili zdravotní stav osob z objektu. Jednomu muži ošetřili popálenou ruku.

„Když jednotky přijely na místo, zjistily, že se jedná o starý dům, který využívají lidé bez domova. Vyhlášen byl druhý stupeň poplachu. Na místo se sjelo osm jednotek. V současné době probíhá rozebírání střešní konstrukce, dohašování objektu a skrytých ohnisek požáru. Voda je na místo dopravována kyvadlově,“ sdělila krátce před sobotní půlnocí mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová, která byla rovněž na místě zásahu.

Uzavření okolních ulic a regulaci dopravy zajistili strážníci, stejně jako doprovod tří osob do náhradního ubytování.

V neděli ráno ještě slánští hasiči celý objekt znovu zkontrolovali a zlikvidovali několik lehce doutnajících míst ve střešní konstrukci. Škoda na objektu, který pochází z 16. století a sloužil především jako mlýn a kovárna, byla předběžně vyčíslena na 800 tisíc korun. Příčina požáru je předmětem dalšího vyšetřování.