Letos je tomu však poprvé, kdy vystavující zároveň soutěžili o medaile a věcné ceny v několika kategoriích. Nejvyšší ocenění si odnesla Martina Jarkovská, jež zvítězila ve skupině modelů figurek. Jaroslav Gondek získal prvenství v kategorii samostatných modelů a zlatou medaili vyhrál i David Pergl za nejlepší dioráma.

Cenu mladého a nadějného modeláře obdržel teprve osmiletý Lukáš Bečvář. ,,Modelářství se věnuji asi rok a půl a moc mě to baví. Na modelech pracuji několik dní v týdnu a zabere mi to pokaždé více než dvě hodiny času,“prozradil Lukáš ještě před slavnostním vyhlášením.

Modelářem roku 2007 se stal Miroslav Drexler z Kladna. Na výstavě se prezentuje několika exponáty, ale nejzajímavějším je zatím nedokončená scéna z izraelsko-palestinského konfliktu. ,,Tomuto koníčku se věnuji dvacet let, ale stále ještě nejsem profesionál. Občas je to těžké odříkání, ale naštěstí mám trpělivou přítelkyni, která mě stále podporuje. Inspiraci pro tvorbu diorám beru z každodenních zpráv a hodně čerpám z internetu,“ uvedl šťastný vítěz.

,,Modelářství je opět na vzestupu, protože výstavu navštívilo plno omladiny. Byli tu kluci ve věku osm nebo deset let, kteří se o výstavě nedozvěděli, ale příští rok se určitě zúčastní. Tím bude akce opět zajímavější a za to jsme velice rádi,“shrnul jeden z organizátorů výstavy a soutěže Vladimír Holeček.
Expozici v prodejně U Lovčího Huberta je možné navštívit až do středy.