Rekonstrukce kladenské nemocnice dosud stála bezmála 2,4 miliardy korun. Náklady na komplexní dokončení činí v hrubém odhadu další jednu miliardu korun. „Kromě bloku B máme hotový blok C1. Chybí dodělat bloky C2, kde jsou částečně lůžková oddělení, například gynekologie, ortopedie nebo ORL, a bloky A a D. Rekonstrukce části C2 měla plynule navazovat na nyní dokončené práce, ale v současné době nejsou uvolněny peníze a čekáme na získání dotací. Práce by tu mohly začít někdy na jaře," řekl Kladenskému deníku ředitel nemocnice Vladimír Lemon.

Středočeský hejtman Josef Řihák tento optimismus trochu brzdí: „Návrh rozpočtu na příští rok počítá s dalšími investicemi do krajských nemocnic. Ale o zásadní rekonstrukce se jednat nebude. Předpokládám však, že práce na dokončení modernizace kladenské nemocnice by měla začít ještě ve stávajícím volebním období," konstatoval hejtman.


V bloku B je umístěna ozařovna a radioterapie, nyní 
k nim přibyla transfuzní stanice a pět podlaží lůžkových oddělení. V provozu je už oddělení ORL, neurologie a interny. Třetí a čtvrté patro jsou upravena pro gynekologii, novorozenecké oddělení a šestinedělí, které sem budou nastěhovány bezprostředně před zahájením rekonstrukce bloku C2.