Zastupitelé proto odsouhlasili, že letos kvůli tomu obětují rekonstrukci muzea za 13 milionů korun. Ta je v návrhu už třetí rok. Stranou bude muset jít i nákladná oprava pěší zóny Husovy ulice, zvané Londa, za 40 milionů korun. Na té by se město podílelo až 27 miliony korunami.

Zahájení jejích oprav je přitom odkládáno už druhým rokem kvůli úředním průtahům, na kterých město nemá podíl viny.

Husova ulice měla být logickým pokračováním další etapou revitalizace centra města, a navázat na dokončenou Vinařického ulici U Brodu. Ta přišla bezmála na třicet milionů korun. Dokončena byla v loňském roce. Most ve Vinařického ulici byl následně oceněn v rámci Středočeského kraje titulem stavba roku, přičemž se probojoval i do celostátního finále.

Mezi odloženými investiční akcemi pro rok 2013 dlužno zmínit i modernizaci gynekologicko porodnického a dětského oddělení Nemocnice Slaný. Její uskutečnění se odsune na příští rok. V tomto případě není souvislost s ČOV, ale časová prodleva způsobená ještě za působnosti bývalého hejtmana Davida Ratha.

„Ze strany úřadu regionální rady, které předsedal bývalý pan hejtman, byla podmínka, že podepíše smlouvu, pokud doložíme pětiletou udržitelnost projektu. Jinými slovy, když doložíme smlouvy s pojišťovnami na dalších pět let.

To vloni počátkem roku neměl ale nikdo. Podařilo se nám to de facto jako prvním ve středních Čechách na sklonku roku 2012 u pojišťoven zajistit. Podmínku jsme tedy splnili, ale nedokázali už pochopitelně dodržet původní časový harmonogram.

To je důvod posunu projektu, který by měl být hotov letos, ale stane se tak nejdříve v příštím roce," vysvětlil problematiku starosta Slaného Ivo Rubík.