20:30 - Přízemí hlediště Středočeského divadla v Kladně je zcela zaplněno. Značnou část publika ale tvoří členové či příznivci pozvaných politických uskupení.

21:00 - Právě začal přímý přenosdiskuzního pořadu. Do horkých křesel usedli Petr Bendl (ODS), David Rath (ČSSD), Jiří Čejka (Strana zelených) a Josef Vondrášek (KSČM).

21:03 -Stav silnic v kraji či umístění radaru jsou témata, k nimž se politici na začátku pořadu vyjadřují. Jiří Čejka sklidil potleskdiváků, ti naopak hučeli na Davida Ratha.

21:15 - Politici odpovídají na otázky - Jaké ministerstvo by zrušili? a Jak by bojovali proti stavbě amerického radaru v Brdech? Hovoří se o možnosti referenda. Pro jsou sociální demokraté, komunisté i zelení. Rath zmiňuje také referendum o zrušení poplatků v nemocnicích, což vzbudilo u mnoha diváků smích.

21:20 - Bendl informuje, že se kraj snaží proti přetíženým kamionům nasilnicích bojovat bezobslužnými dynamickými vahami.

21.30 - Diváci se ptají na Lisabonskou smlouvu. Bendl s ní nesouhlasí, Rath ano, Čejka s ní nemá problém a podle Vondrušky je to podstatný dokument, který by měl být přijat. Další dotaz se týká zrušní poplatků. Při vítězství ČSSD by podle Ratha byly poplatky zrušeny ve všech krajských nemocnicích. Kritizuje ODS za nehospodárné investice do PR aktivit kraje. Zmínil, že utracených 45 milionů korun by mohly tvořit prostředky, jimiž by ČSSD kompenzovala VZP poplatky za pacienty.

21:38 - Probíráno je téma obchvatu Prahy a rychlodráha. Bendl doufá, že v příštím roce na ni bude vydáno stavební povolení. Podle Ratha je ostuda, že obchvat hlavního města stále není dokončen.

21:50 - Do diskuze se na dálku připojuje Josef Vacek (KDU-ČSL)z Koalice pro Středočeský kraj. Podle něj by toto uskupení vstoupilo do koalice s tím, kdo se zabývá regionálními tématy. ČSSD to prý není. Bendl se vyjádřil, že zná v ČSSDtaké některéslušné lidi. Davida Ratha mezi ně nepočítá. Rath oponoval tím, že toto tvrzení pronáší člověk,jenž zastupuje toho nejneslušnějšího člověka ze všech (myšleno předsedu vlády Topolánka).

22:00 - Dalším ´dálkovým´ hostem je starosta Vlašimi Luděk Jeništa (Nezávislí starostové pro kraj).Do případné kolaceby prý raději vstoupil s ODS.

22:05 - Po telefonu hovoří Jiří Janů (Strana zdravého rozumu). Rovněž on preferuje ODS.

22:10 - Václav Moravec informuje o výsledcích průzkumu mezi obyvateli kraje. Zdravotnictví se podle většiny z nich zlepšilo, zhoršující se situaci ale lidé vidí v dopravě. Rath kritizuje výstavbu logistických center. Kamiony, které do nich zajíždějí, prý mají neblahý vliv na kvalitu silnic. Bendl oponuje tím, že kraj nepodporujestavbu zmíněných center, ale minulá vládá prýobcím vzala možnost podporovat podnikání, takje zaměstnanost v regionuřešena právě tímto způsobem.

22:20 - Jeden z diváků se ptá na problematiku kriminality a příliv zahraničních dělníků. Podle Bendla jsou pracující cizinci důležití pro existenci mnoha podniků, ale není zastáncem absolutně volného přílivu cizinců.Rath kritizuje, že je možné zelenou kartu získat příliš jednoduchým způsobem, cizinci prý nemusí téměř nic dokladovat. Podle Vondrušky by měl být boj s kriminalitou a dopravními přestupky zájmem státu a nikoli obcí.

22.30 - Diskuzní pořad končí.

Autoři on-line: Robert Božovský, Zuzana Vlková