Přestože ani policie k případu nevydá žádné bližší informace, neboť se jedná o nezletilou dívku, je to v každém případě varování a ponaučení pro všechny, kteří v těchto dnech tráví volný čas brázděním členitého terénu.

Jedním z příhodných míst k uskutečňování čtyřkolkových radovánek, je soukromý pozemek v Přelíci, jejž si jeho majitel před časem uzpůsobil k obrazu svému, a rodině a přátelům zde umožňuje vyjížďky právě na čtyřkolkách.

Kvůli tomu, že ale pozemek je dodnes oplocen pouze z části, ti všetečnější si sem dokáží najít i tu nejméně přístupnou cestu, přestože tím zcela ignorují zákazové cedule. „Pozemek jsem pořídil pro sportovní účely své rodiny a ostatní lidé tu nemají co dělat. Na cedule jsem navíc umístil i svoje telefonní číslo, takže není problém mě kdykoli vyrozumět,“ uvedl provozovatel sportovní dráhy v Přelíci Petr Růžička, jenž tvrdí, že zmíněný případ se stal mimo vytyčené území.

Přestože usiluje o stoprocentní odkoupení a oplocení zmíněného pozemku, nezvaným návštěvám nelze v tuto dobu zcela zabránit. Jak dokladují i obyvatelé Přelíce, prostor někdejší pískovny byl dlouhé roky zavezen pouze odpadky. Takže krosová dráha je podle mnohých nakonec menší zlo. Přesto čtyřkolky svištící přes obec v těsné blízkosti obytných domů a dětského hřiště mnohé děsí.

„Nevím, jestli všichni jezdí přímo u toho Růžičky nebo někde o kus dál, ale je to pořádný kravál a o menší děti máme strach, aby je někdo nesrazil. Už se to vloni řešilo na úřadě a byla dána podmínka, že k němu lidé mohou, ale ze strany státní silnice,“ řekla žena z obce.

I když si místní zemědělci oddechli alespoň natolik, že čtyřkolky nyní alespoň nebrázdí jejich zasetá pole, opatrnosti nikdy nezbývá. Ze zkušenosti majitelů čtyřkolek navíc vyplývá, že byť stroj vyhlíží velmi stabilním dojmem, opak je pravdou.

„Vozidlo je to úzké a nestabilní a zejména při jízdě po vrstevnicích se snadno převrátí. Mně už se to stalo dvakrát. Jsem dospělý a mám dost síly, ale dospívající slečna je na tom hůř. Co se týká dětí byl bych hodně opatrný, než bych jim stroj půjčil,“ řekl Dalimil Střebák z Kladna.

Kvůli tomu, že existuje mnoho druhů čtyřkolek, je pokaždé také rozhodující, kdo na ně může usednout. „Některé stroje jsou posuzovány jako hračky, nesmějí na pozemní komunikace. Silné stroje zase nesmějí v žádném případě řídit děti, pokud nejsou například členy nějakého zaregistrovaného sportovního oddílu. Je to na vyšetřovatelích, jak konkrétní případ či nehodu následně posoudí a vyšetří,“ řekla kladenská policejní mluvčí Michaela Nováková.

Stejně jako ona jsou dopravní experti toho názoru, že když na čtyřkolku, tak pouze s helmou. Díky tomu, že ji dívka v Přelíci při pádu na hlavě měla, neskončil úraz katastrofou.