Dvaadvacet důchodců z Kladna čekalo na trase závodu deset stanovišť. Šikovnost a pevnou ruku prověřil hod míčkem na cíl, střelba míčkem do branky a chůze s tenisovou pálkou. Dopravní test, fotografie významných budov města a nejbližšího okolí, čísla tísňových linek prověřili znalosti seniorů.

Dobrý postřeh, a hlavně paměť, prověřilo stanoviště, kde soutěžící měli za úkol po krátké prohlídce vyjmenovat věci, které viděli. Na stanovišti Českého červeného kříže na soutěžící čekali otázky z první pomoci a také praktická zkouška. "Jeden ze strážníků se při rozdělávání ohně popálil, proto zraněného figuranta soutěžící museli ošetřit. Další záludný úkol si připravili kladenští hasiči. Někteří soutěžící přiznali, že by měli problém se zabalením evakuační zavazadla," popsala konkrétní úkoly mluvčí kladenských strážníků Alena Purkytová.

Všichni soutěžící obdrželi ceny a diplomy. Ti nejlepší pak od ředitele Městské policie Kladno Michala Strieborného dostali medaile, diplomy, pohár a hodnotné ceny. "První místo a zlatou medaili vybojovala paní Eva Ruprichová, druhé místo obsadila paní Marie Novohradská a třetí příčku získala paní Jana Kráková," vyjmenovala Purkytová. 

Svou práci předvedl také jeden z psovodů kladenských strážníků se svým psem, rotvajlerem Matesem. Ukázku základní poslušnosti a zadržení pachatele senioři ocenili potleskem. "Největší pozornost si však získala malá fenka, kterou si psovod připravuje jako nástupkyni svého služebního psa. Tříměsíční Ešli předvedla, že už takhle malé štěně dokáže splnit některé povely," dodala mluvčí.

V závěru příjemně stráveného dopoledne čekala na všechny zúčastněné malá svačina ve formě opečených špekáčků. Kdo chtěl, mohl si tuto laskominu připravit sám, ostatním svačinku připravili strážníci.