Zatímco obyvatelé dospávali silvestrovskou noc, pracovníci Městského podniku služeb Kladno (MPS) se hned první den letošního roku pustili do uklízení nepořádku, který v ulicích zůstal po bouřlivých oslavách. V čištění města budou pokračovat i v dalších dnech.

„V první fázi jsme začali s úklidem pěší zóny, náměstí Sítná a větších ploch v Kladně. Na odklízení nepořádku pracovali lidé ze sypačů, kteří byli ve službě, nasadili jsme dva samočisticí vozy a multikáru s korbou na svážení vysypaných odpadkových košů,“ informoval vedoucí střediska čištění a údržby komunikací MPS Václav Danda.

V pátek ale musel být úklid ulic vzhledem k poletujícím sněhovým vločkám přerušen a pracovníci se vrátili zpět k posypu komunikací. „Po neděli budeme v čištění pokračovat,“ sdělil Danda.

Další novoroční práce čeká na MPS v souvislosti s odkládáním vánočních stromků druhý a třetí lednový týden. „Nejlepší je nechat je u kontejnerů. Do městských van určených na rozměrný odpad z domácností nepatří. Když někdo dá stromek k popelnici, nemusí se obávat, že by mu za to hrozil nějaký postih. Po městě se bude v příštích dnech pohybovat speciální automobil, jehož posádka bude nepotřebné jehličnany odvážet k dalšímu zpracování,“ řekl Kladenskému deníku vedoucí střediska.

Stovky svezených stromků budou strojově rozdrceny a vzniklá hmota bude použita na záhony k údržbě městské zeleně. „Komplexní úklid Kladna nás stejně jako v předchozích letech čeká pak s příchodem jara, kdy začne pravidelné blokové čištění ulic,“ doplnil Danda.