Každá třída má vlastní hygienické zařízení, šatnu a stavebně oddělené prostory pro ukládání lehátek. Stravování dětí je poskytováno školní jídelnou základní školy a do této budovy je strava dovážena.

Vybavení tříd se postupně obměňuje za nové, moderní, splňující všechny současné hygienické předpisy. Obě budovy této MŠ jsou bezbariérové, nábytek je variabilní, dětem snadno přístupný.

K celému areálu ZŠ a MŠ patří také zahrada, která je vybavena pískovištěm, sprchou, prolézačkami a několika novými herními prvky. Prostředí zahrady dotvářejí zahradní keře a stromy, kde si děti mohou bezpečně hrát, a které jim v letním horku poskytují příjemný chládek. Školní zahrada je rozlehlá a poskytuje dostatečný prostor pro sportovní vyžití a hry dětí. Pro pohybové aktivity dětí je využíváno také blízké okolí MŠ, především les, louky, rybník. Toto prostředí skýtá také hodně možností k vycházkám. Zahrada je dále využívána i na různé akce školy. Školka má možnost využívat také prostornou sportovní halu, vybavenou sportovním náčiním a nářadím. Hala slouží potřebám jak školy, tak i veřejnosti.

Už zítra v tištěném vydání Kladenského deníku představíme děti z MŠ Žilina