Tuto dvoutřídní školku s kapacitou 44 dětí navštěvují děti od dvou do sedmi let z Hospozína a okolí. Děti jsou rozdělené podle věku. Ve třídě Sluníčko jsou děti nejmenší od dvou do čtyř let. Učitelkám zde pomáhá chůva s „netříletými“ dětmi. Ve třídě Kopretinka jsou pak děti předškolního věku, doplněné mladšími dětmi.

Mateřská škola se zaměřuje na environmentální výchovu dětí, logopedickou péči děti či prevenci sociálně patologických jevů. Samozřejmě se školka snaží děti dobře připravit na vstup do školy a do života, vychovat z nich vyrovnané, ohleduplné a sebevědomé děti.

Rodiče mohli své děti přihlásit na plavecký kurz ve Slaném a na placené kroužky, jako jsou například keramické hrátky.

Hospozínská MŠ si zakládá také na skvělé spolupráci s rodiči. Ti jsou několikrát za rok zváni na konzultaci o dětech, nebo školka s jejich pravomocí pořádá například veřejné vánoční trhy a rozsvícení vánočního stromu. Na konci roku se MŠ vždy loučí s dětmi, které odcházejí do školy.

Nejbližší akcí mateřské školy v Hospozíně budou 16. dubna velikonoční dílničky a den otevřených dveří. Při této akci děti budou tvořit velikonoční výrobky. Na akci je zvána rodina dětí i ostatní zájemci s dětmi.

Už zítra v tištěném vydání Kladenského deníku představíme děti z MŠ Běleč