Tato školka je pětitřídní, přičemž její kapacita je sto dvacet tři dětí. MŠ je umístěna v městském sídlišti ve Slaném v části města pod názvem Na Dolíkách. Budova školy z roku 1995, stavěná přímo pro účely školství, je nejmodernější mateřskou školou ve Slaném. Škola je pavilonového typu, v jejím areálu nalezneme dvě budovy a hospodářskou část, s velkou školní zahradou.

Školní zahrada má rozmanitý terén, stupňovité řešení. Je funkčně doplněna zahradním nábytkem, dopravním hřištěm i sportovním zařízením pro pobyt dětí. Zahrada má dostatek stinných míst stromky, keře, čtyři pískoviště, z toho tři zastíněná pergolami s maskovacími sítěmi. V horkých letních měsících je pitný režim zajištěn pítkem a i rozprašovači.

Dětem pak slouží také prostorné, vzdušné třídy s jídelnou a samostatnou spací částí, která je oddělena posuvnými dveřmi. Škola je moderně vybavena jak nábytkem, tak technickými vymoženostmi dnešní doby.

K dispozici je nepřeberné množství hraček a pomůcek. Třídy jsou barevně rozlišeny a pojmenovány názvy zvířátek : Berušky, Kočičky, Čmeláci, Motýlci, Žabičky.

Škola zajišťuje vzdělávání a výchovu dětem ve věku zpravidla od tří do šesti let, nejdříve však dětem od dvou let a dětem s odkladem školní docházky. S dětmi se zde pracuje podle vzdělávacího programu, který vychází z přesvědčení, že vzdělání předškolního věku je třeba co nejvíce přizpůsobit přirozenému vývoji a životu dítěte.

Už zítra v tištěném vydání Kladenského deníku představíme další děti z MŠ Na Dolíkách, Slaný