„Nejdřív se na Evropu musím kvalifikovat. Pojedou tam vítězové jednotlivých kategorií na mistrovství republiky. Co se týká mých ambic, tak musím říct, že bych i tento rok rád dojel na medailové pozici,“ říká závodník.

Trať v Červeném Kostelci měřila pouze šest kilometrů a byla rozbahněná. V Rakousku na mushery a jejich čtyřnohé tahouny čeká čtyřicet kilometrů a dráha pokrytá sněhem.

Stejskal je členem Musher’s klubu Kladno. Ten je s 91 členy největším oddílem věnujícím se závodům psích spřežení v republice. Funguje od poloviny devadesátých let a začíná se drát do popředí. Předseda klubu Jiří Stejskal doufá, že výkonnost závodníků bude stoupat a že mnozí se kvalifikují na evropský nebo světový šampionát. Největší naději má právě jeho syn Ondřej.

O velikosti kladenského klubu svědčí i celkový počet psů. Třetí muž loňského mistrovství Evropy jich vlastní pět. “Každý má minimálně dva psy, takže celkem jich v klubu máme kolem dvou set,” dodává. Kromě Stejskala se v Červeném Kostelci dařilo i dalším Kladeňákům. Václav Zetek obsadil druhé místo mezi spřeženími taženými osmi psy plemene husky, juniorka Markéta Lorencová skončila druhá v poli pěti cyklistek tažených psem. V kategorii čtyřčlenných spřežení sibiřských husky dojela za vítězným Stejskalem druhá jeho oddílová kolegyně Klára Brzková. Mezi čtyřiadevadesáti posádkami se neztratili ani další závodníci Musher’s klubu Kladno.