Na onanujícího muže v zadní části vozu jako jediná upozornila řidiče autobusu asi třicetiletá žena, která cestovala s pětiletou dívenkou na trase od obchodního centra Oaza v Kročehlavech ve směru do stanice Vojtěcha Lanny.

Řidič po ženině upozornění okamžitě použil za jízdy červené nouzové tlačítko a přivolal tím strážníky. Ti dorazili společně v doprovodu policistů.

Výtečníka zadrželi muži zákona přímo v autobusu. Jelikož ale mezi tím stačila mladá žena i s dítětem z autobusu vystoupit na další zastávce zhruba ve 21:10 hodin, policisté potřebují její svědectví. „Policisté proto žádají mladou ženu, která věc oznamovala v pátek večer kladenskému řidiči autobusu 603, aby se ozvala přímo kriminalistům na telefon 735 785 790 nebo na tísňovou policejní linku 158. Její svědectví je velmi důležité! Podle našich informací se v autobusu nacházelo v tu dobu okolo 15 cestujících, budeme proto rádi i za jejich svědectví, jestliže si všimli masturbujícího muže, aby vše rovněž oznámili kriminalistům nebo na tísňovou linku," zdůraznila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.