„V sobotu jsme lovili ve Velkém Brůdku u Slaného a uspořádali zde celkem šest lečí, přičemž večer nechyběla ani společná zábava u příležitosti čtyřicátého výročí založení naší myslivecké chaty,“ uvedl Jan Polák ze sdružení Záboří–Libovice.

Přestože dvacítka nimrodů nestřílela tentokrát na vysokou, i tak byly jejich úlovky více než příjemné.

Při slavnostním výřadu bylo na konci dne sečteno jedenatřicet bažantů a tři lišky. Takový byl výsledek sobotního setkání, které bylo o to milejší, že bylo provázeno osvěžujícím sluníčkem.

„O úlovky jsme se spravedlivě rozdělili a zbytek dali do tomboly, aby nedošlo k nějakým neshodám,“ doplnil Jan Polák, jenž se s ostatními členy shoduje v tom, že lovné zvěře je v regionu zatím relativně dost, ale v celkovém průměru je jistý pokles, zejména té drobné, skutečně patrný.

Nejen myslivci ze Slánska, ale i jejich partnerky si brzy přijdou také na své, a to nejen při finální úpravě lahodných zvěřinových pečínek. Vzhledem k tomu, že většina z nich, až na drobné výjimky, musí zůstávat v období honů doma, pořádají pro ně jejich partneři jako zadostiučinění tradiční ples. Ten se i tentokrát uskuteční šestadvacátého ledna od dvaceti hodin v hotelu na náměstí ve Slaném.