Jeden po druhém vstupovali psi do ohrazeného prostoru, kde se podrobili odbornému zhodnocení svých kvalit. „Jde o předběžné posouzení exteriéru mladého psa než absolvuje nějakou výstavu. Majitelé tak předem vědí, na čem jsou,“ uvedl předseda Okresního mysliveckého spolku Kladno Vladimír Moravec.

V sále byly vystaveny fotografie lesní zvěře, několik zdařilých dřevořezeb, myslivecké kroniky a především na tři sta loveckých trofejí, mezi nimiž významné místo zaujímaly mufloní medailové trofeje, ale také dvě srnčí ohodnocené stříbrem. „Zlaté mufloní trofeje budou k vidění i na mezinárodní výstavě v Lysé nad Labem,“ pochlubil se předseda.

Myslivci, milovníci přírody, ale i rodiny s dětmi našli v sobotu cestu do Žiliny. Jednou z nejmladších, která učinila zápis do návštěvní knihy, byla sedmiletá Markétka Pavlisová. „Líbilo se mi tu úplně všechno,“ uvedla do knihy i pro Kladenský deník a doplnila, že ji pejskové zajímají, ale doma má zatím jen kočku.
V prostorách sokolovny i jejím okolí se neustále měnili aktéři setkání i diváci. Zajímavou osobou mezi myslivci byla Helena Tkáčová, jednatelka spolku, která zůstávala po celou dobu.

„Před třemi lety mě myslivci v čele s mým mužem přesvědčili, abych tu funkci vzala. Učím se a praxe mě nutí zajímat se o tuto problematiku. Pomalu do ní pronikám, zejména se zajímám o kynologii,“ řekla jednatelka a doplnila, že okresní myslivecký spolek má 675 členů.

Dobrá nálada, kterou myslivci do Žiliny přivezli, panovala v sokolovně a okolí po celý den.