Galavečer, který pořádá bývalý mistr světa v thajském boxu Pavel Hakim Majer, nabídne příchozím nevídanou podívanou. Na startovní listině jsou totiž zapsáni ti nejlepší bojovníci v historii této show. Mezi nimi nechybí ani kladenští borci jako například Martin Zlatník Chaloupka, Jan Holý, Lukáš Loskot nebo Jan Homolka. Dále pak hvězdy české bojové scény jako Michal Krčmář a Jan Soukup. Těm Hakim přiveze černé bojovníky z Holandska, což je kolébka thaiboxu v Evropě. To ale nebude zdaleka všechno. K vidění bude také zápas staré školy Marka Pinkase, který se v ringu utká s Adamem Pengsawangem.

Atmosféru večera podtrhnou příběhová videa nebo medailonky samotných bojovníků z jejich tréninků. Ojedinělým zážitkem bude pro diváky jistě i parabox. Ve tvrdém zápase si to nemilosrdně rozdají dva bojovníci na invalidním vozíku.

Novinkou, kterou Kladeňáci ještě na žádné Noci válečníků neviděli, bude zápas dvou rytířů v dobovém oblečení s meči a sekyrami v rukách. Nepůjde o žádnou ukázku nebo exhibici, ale o skutečný boj se zbraněmi v ruce. Zápasit budou ve třech kolech pod dohledem rozhodčích.

Samozřejmostí akce bude bohatý doprovodný program, světelná a ohnivá show a krásné ženy. Večerem bude provázet nejlepší český moderátor bojových sportů Ondřej Novotný.

Do redakce Kladenského deníku zavítali na rozhovor dva kladenští bojovníci. Jedním z nich byl třicetiletý Martin Chaloupka, nejvíce obsazovaný bojovník Noci válečníků, kterého většina lidí zdá pod přezdívkou Zlatník. Ten za domácí Hakim gym Kladno ve čtvrtek večer nastoupí do svého třetího MMA zápasu proti Romanu Počtovi, který do Kladna přijede ze Žďáru nad Sázavou.

Druhým borcem, který Kladenskému deníku odpověděl na několik otázek, byl jeden z nejznámějších a nejúspěšnějších kladenských kikboxerů, jednatřicetiletý Jan Homolka. Ten stejně jako Martin Chaloupka sice jedny boxerky pověsil na hřebík, ale hned navlékl nové, a to ty na MMA. V tomto bojovém sportu se divákům na dvanácté Noci válečníků představí ve svém čtvrtém zápase. Zatím vždy vyhrál.

První otázka je na tebe Martine, většina tě zná pod přezdívkou Zlatník. Jak vlastně vznikla?
Chaloupka: Živím se jako zlatník. Je to moje práce, proto se mi tak říká.

V kolika letech a jak jste se dostali k bojovému sportu?

Homolka: Já jsem začal v devíti letech s karate. Mým velkým vzorem byl tehdy herec Jean-Claude Van Damme. To jeho filmy mě vlastně přivedly k bojovému sportu. Postupně jsem pak zkoušel další a další, až jsem skončil tam, kde jsem teď.
Chaloupka: Já dělám tento sport pět let. Přesedlal jsem na něj z hokeje, protože mám rád kontaktní sporty.

Co vás na zápasení baví nejvíc?
Chaloupka: Mě nejvíc baví ta show a atmosféra, která je u toho. Líbí se mi, že i když mezi bojovníky panuje rivalita, vycházejí mezi sebou bez problémů a jsou k sobě slušní. Dokáží k sobě po zápase přijít a obejmout se.
Homolka: Já souhlasím. Na bojovém sportu je nejlepší to, že si kluci dají do tlamy a pak jsou ochotní jít spolu na pivko. Jinak zápasit mě baví moc a užívám si to.

Kolikrát už jste se s někým utkali?
Chaloupka: Na letošní Noci válečníků to bude můj třiadvacátý zápas v pořadí. Honza je na tom lépe.
Homolka: Já jsem prošel už více jak sto zápasy, ale teď ve čtvrtek to bude teprve můj čtvrtý zápas MMA, což je něčem jiném, než je tomu v postojovém zápase.

Kolikrát už jste bojovali na Noci válečníků?
Chaloupka: Přesně už ani nevím, ale myslím si že osmkrát.
Homolka: Já budu v ringu na Noci Válečníků potřetí.

Jaké to je bojovat před domácím publikem?
Chaloupka: Atmosféra je v Kladně úplně jiná, než všude jinde. Publikum tě žene neuvěřitelným způsobem dopředu. I když třeba někdy vypadá, že nevyhraješ, diváci tě tak moc dokáží vyhecovat, že pro výhru uděláš všechno. Je to tady super. Homolka: V Kladně je to opravdu o ničem jiném. Domácí publikum vytváří nezapomenutelnou atmosféru. Když jsem zápasil kdekoli jinde, kde mě lidi znali, tak to bylo samozřejmě také fajn, ale tady je to více o emocích.

Takže publikum při zápase vnímáte…
Chaloupka: Já určitě. Jak říkám, dokáže mě neuvěřitelně vyburcovat k lepšímu výkonu.
Homolka: To samé platí i u mě. Když slyším, jak diváci křičí a povzbuzují, je to příjemný pocit. Většinou se ale hlavně snažím poslouchat trenéra, co mi říká. Horší je, když slyším křičet jenom trenéra z protějšího rohu.

Jak se připravujete na dvanáctou Noc válečníků?
Homolka: Povedlo se mi to naplánovat tak, že jsem byl měsíc v Thajsku. Vrátil jsem se před čtrnácti dny, takže větší část příprav jsem absolvoval tam. Teď už se při trénincích jen snažím, abych se nezranil a dostal se na tu váhu, kterou potřebuji.
Chaloupka: Já se už nějakou dobu připravuji poctivě s trenérem Hakimem v Hakim gymu Kladno.

Máte speciální jídelníček?
Chaloupka: Speciální ne. Jen střídmější. Váhu většinou dotahuji tak tři dny před začátkem Noci válečníků, takže jídelníček moc nehrotím.
Homolka: Já jídla řeším hodně a dlouhodobě. Dostat se na určenou váhu vždycky vyžaduje trochu toho úsilí a také sebezapření. Snažím se jíst zdravou a lehkou stravu.

Jak vypadá váš trénink?
Chaloupka: Chvíli pokecáme mezi sebou o novinkách, pak přijde na řadu rozcvička, zahřátí, protažení, nácviky a pak se jde na pivko.
Homolka: Tím, že je bojový sport tak komplexní, tréninky jsou velmi pestré. Je potřeba neustále trénovat postoj. Musíme mít kondici a sílu, takže to samozřejmě vyžaduje tvrdou přípravu.

S kým budete na letošní Noci válečníků zápasit?
Chaloupka: Já večer nastoupím do svého třetího MMA zápasu proti Romanu Počtovi, který do Kladna přijede ze Žďáru nad Sázavou. Uvidíme, jak to dopadne. Musím ale říct, že z každého bojovníka mám respekt.
Homolka: Já budu zápasit s klukem z Hradce Králové, Jakubem Bahníkem. Už jsem měl možnost s ním i potrénovat a bylo to zajímavé, takže určitě bude na co se dívat.

A co zranění, byla i nějaká vážnější?
Chaloupka: Vážnější zranění jsem naštěstí nikdy neměl. Jen zlomený nos nebo prsty, ale o tom se ani nemluví. Na tréninku se to srovná a jede se dál.
Homolka: Já ještě neměl ani roztržené obočí. Musím říct, že se docela i těším na to, až budu mít jednou nějakou tu jizvu nad okem. Tak třeba mi to Kuba při zápase ve čtvrtek splní.

Můžete pozvat čtenáře Kladenského deníku na dvanáctou Noc válečníků?
Homolka: Nenechte si tento galavečer nabitý těmi nejlepšími bojovníky ujít. Rozhodně bude na co se dívat. Těšíme se na vás od 20 hodin ve Sportovní hale v Kladně.